Sosyal Mühendislik Oltalama

sibergüvenlik.net / Sosyal Mühendislik Oltalama / INVENTO Sosyal Mühendislik Oltalama Çözümü Hizmeti / Günümüzde saldırganlar kurumların güvenlik çözümleri sebebi ile artık doğrudan kurum ile ilgilenmemektedirler. Güvenlik halkasının en zayıfı olan insan faktörünü hedef almaktadırlar. Ülkece veya dünyaca kabul görmüş kurumlardan geliyormuş gibi gönderilen e-postalar üzerinden, kurum çalışanlarını kandırmayı amaçlamaktadırlar.

INVENTO Sosyal Mühendislik Oltalama Çözümü Hizmeti

Günümüzde saldırganlar kurumların güvenlik çözümleri sebebi ile artık doğrudan kurum ile ilgilenmemektedirler. Güvenlik halkasının en zayıfı olan insan faktörünü hedef almaktadırlar. Ülkece veya dünyaca kabul görmüş kurumlardan geliyormuş gibi gönderilen e-postalar üzerinden, kurum çalışanlarını kandırmayı amaçlamaktadırlar. Kurum çalışanının, bilgi güvenliği farkındalığının var olmaması veya eksik olması sebebi ile, kurumlar çok ciddi rakamlar ödemek zorunda kalabilir. Oltalama çözümleri ile bu saldırı senaryolarını, kurum içerisinde çalışanlarınıza göndererek farkındalığı ölçebilir ve çalışanlarınıza eğitim verebilirsiniz.

Periyodik Phishing Kampanyaları Oluşturma
Şirket içerisinde istenilen saldırı senaryolarını, belirli periyodik zamanlamalar da şirket çalışanlarına gönderecek şekilde, çalışanlar üzerindeki zafiyeti minimuma indirmeyi amaçlamaktadır. Hem teknik altyapıda hem de personelin bilgi seviyesindeki zayıf yönlerini ortaya çıkararak, size sunduğu e-öğrenme programı ile zafiyet zayıflıklarının üstesinden gelmenizi sağlar. Kampanyalar da hem oltalama hem de eğitim e-postası yollamak mümkündür.

Kuruma Özel Farkındalık Eğitimleri
Eğitim senaryoları bölümünde, oltalama saldırılarının ardından oltalama avına takılan çalışanlara, kurumlara özel eğitim e-postası göndererek farkındalığının artması amaçlanmaktadır. İster hazır Lucy üzerindeki şablonları, isterseniz de kuruma özel hazırlanan farkındalık eğitimlerini çalışanlara göndermek mümkündür. Bu eğitimlerde, video eğitimleri, sınav eğitimleri, eğlenceli içerik eğitimleri, oyun eğitimleri gibi seçenekler mevcuttur.

Farkındalık Ölçme Sınavları
Şirket çalışanlarına oltalama simülasyonu gerçekleştirmeden önce farkındalık oluşturmak amacıyla test sınavına tabi tutabilirsiniz. Çalışanlarınızın bu konu hakkında farkındalıklarını ölçebilir veya çalışanların sınav sonuçlarına göre öz farkındalıklarını arttırmalarını sağlayabilirsiniz.

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com

INVENTO'nun İŞ ORTAKLARI