Qualys Bulut Güvenliği Çözümü

sibergüvenlik.net / Qualys Bulut Güvenliği Çözümü / Qualys Bulut güvenliği çözümü şirketlerin buluttaki çevrimiçi altyapı ve uygulamalarını ayrıca buralardaki verilerini gizli ve güvende tutmalarına yardımcı olur. Qualys cloud security modülü Microsoft Azure, AWS, Google Cloud teknolojilerini de destekler.

Qualys Bulut Güvenliği Çözümü

Qualys Bulut güvenliği çözümü şirketlerin buluttaki operasyonlarını, buluttaki verilerini ve bulut sunucularının güvenliğini sağlayan çözümdür.

Qualys Bulut güvenliği çözümü şirketlerin buluttaki çevrimiçi altyapı ve uygulamalarını ayrıca buralardaki verilerini gizli ve güvende tutmalarına yardımcı olur.

Qualys cloud security modülü Microsoft Azure, AWS, Google Cloud teknolojilerini de destekler.

Cloud Security Assessment Hizmeti
Bulut ortamı sürekli değişiyor. Bu durum tehditleri hızla tespit etmeyi ve bunlara yanıt vermeyi zorlaştırıyor. Cloud Security Assessment, bulut bilişimdeki güvenlik risklerini belirlemenize ve azaltmanıza yardımcı olan ve ayrıca buluttaki sunucu, uygulama ve verilerinizin maruz kaldığı riskleri görmenizi sağlayan bir hizmettir.

Qualys Container Security Hizmeti
Operasyonunuzdaki konteynerlarınızı görebilmenizi bu konteynerlardaki güvenlik açıklarını ve yanlış yapılandırmaları fark etmenizi sağlayan hizmettir.

CASB(Cloud Application/Access Security Broker) Hizmeti
CASB şirket ağı (Kurumsal Ağ) veya herhangi bir ağ üzerinden, güvenliği yönetilebilen veya yönetilemeyen uç nokta aygıtları ile şirketin sahip olduğu bulut bilişim altyapısı arasına giren bir Proxy sistemidir.

CASB üzerinde yapmış olduğumuz güvenlik politikaları sayesinde kullanıcıların bulut uygulamalarına herhangi bir ağ veya platformdan erişirken bizim koymuş olduğumuz politikalar çerçevesinde erişim sağlar. Bu sayede bulut bilişim altyapı sistemleri üzerinde bulunan uygulamalarımızın güvenlik seviyesini daha da güçlendirerek siber güvenlik seviyemizi yüksek seviyelere çıkarmış ve şirket bilgilerine veya kullanıcılarına karşı yapılabilecek bir saldırıyı veya kaybı önlemiş oluruz.

Database Security Hizmeti
Qualys Policy Compliance (PC), çok çeşitli veri tabanı güvenlik ilkelerini destekler ve tarayıcılar, Cloud Connectors ve API'ler dahil olmak üzere veri toplama yöntemlerini seçmenizi sağlar.

Qualys PC, Kullanıcı Tanımlı Kontroller, veri tabanı örneklerinin otomatik keşfi, gerçek zamanlı görünürlük ve dinamik panolarla genel uyumluluğun izlenmesi, farklı yetki ve çerçevelere göre uyumluluk değerlendirme raporlaması gibi birçok kullanılabilirlik odaklı özellik sunar. Tüm bunlara ek olarak üçüncü taraf uygulamalarla entegrasyon ve uyumluluk değerlendirmelerini hızlı bir şekilde izlemenizi sağlar. Qualys PC veri tabanlarınızın güvenlik açıklarına ve kötü niyetli tehditlere maruz kalmamasını sağlamanıza yardımcı olur.

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com

INVENTO'nun İŞ ORTAKLARI